Dokumenty podróży, przepisy, rozkład lotów

Dokumenty podróży

W chwili wykupienia wycieczki otrzymają Państwo dokument rezerwacji czyli Umowę o świadczenie usług turystycznych, która zawiera wszystkie niezbędne informacje/dane o Państwa imprezie turystycznej. Dokumenty podróży otrzymają Państwo na 2-3 dni przed wylotem w biurze, w którym dokonali Państwo rezerwacji lub na adres e-mail, który podali Państwo na umowie.

 

Przepisy i odpowiedzialność w przewozach lotniczych

Przewozy w międzynarodowym ruchu lotniczym podlegają w kwestiach: odpowiedzialności za śmierć lub uszkodzenie ciała pasażerów, opóźnienia pasażerów i/lub bagażu oraz zniszczenia, zagubienia lub uszkodzenia bagażu podróżnego, postanowieniom Porozumienia Montrealskiego lub Konwencji Warszawskiej. Który z tych dokumentów obowiązuje i na jakich warunkach jest stosowany, zależy od tego, którą konwencję dany kraj podpisał i ratyfikował.

 

Rozkład przelotu

Na 24 godziny przed wylotem Klient zobowiązany jest potwierdzić godzinę wylotu w punkcie sprzedaży imprezy turystycznej lub bezpośrednio u organizatora. Potwierdzenie terminu podróży powrotnej Klient zobowiązany jest potwierdzić u rezydenta.