Biuro Podróży Onholidays Polska

Chorwacja

Chorwacja

Chorwacja

Chorwacja od lat jest jednym z ulubionych miejsc Polaków na wakacyjny wyjazd. Choć w przeszłości najczęstszym środkiem transportu był samochód i kilkunastogodzinna jazda na chorwackie wybrzeże, w dobie świetnych ofert połączeń lotniczych możemy przenieść się na chorwackie wybrzeże w bardzo krótkim czasie.
Chorwacja to perła Adriatyku. To państwo, składające się z ponad tysiąca wysp i raf, co roku przyciąga do siebie miliony turystów. Kusi bałkańską kuchnią oraz urzekającymi nadmorskimi miasteczkami. Warto podczas podróży po Chorwacji odwiedzić Dubrownik, czyli stare miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pełno w nim starych zabytkowych kamienic oraz świątyń, które nadają urzekającego klimatu temu miejscu. Do listy miejsc do zwiedzenia warto dopisać także Zagrzeb czy Split.
Ponadto, godne polecenia są parki narodowe kuszące swoim naturalnym pięknem, na przykład wodospadami. Chorwacja to świetne miejsce do wypoczynku z rodziną, ale nie tylko - mnogość opcji na rozrywkę i intensywne nocne życie jest naprawdę imponująca.

Chorwacja | Hotele

Chorwacja | Regiony