Biuro Podróży Onholidays Polska

Cypr

Cypr

Cypr jest jedną z większych wysp na Morzy Śródziemnym. Słynie z pięknych piaszczystych plaż, turkusowej wody i wspaniałych zabytków. Malownicze góry Troodos zachęcają do pieszych wędrówek. Mieszkańcy wyspy są bardzo gościnni, a śródziemnomorska kuchnia zachwyci każdego. Wyspa podzielona jest administracyjnie i kulturowo na dwie części - Republikę Cypryjską oraz Turecką Republikę Cypru Północnego (uznaje ją za państwo jedynie Turcja).  Obie części oddzielone są od siebie linia demarkacyjną. Cypr Północny to głównie wyznawcy islamu, a żeby móc przejechać wynajętym autem na tę część wyspy należy mieć wykupione dodatkowe ubezpieczenie. 
Najlepszy czas na wypoczynek na tej pięknej wyspie to okres od maja do października. Temperatura powietrza w sezonie letnim lipiec-sierpień to nawet 32°C. Temperatura wody wynosi 16-17°C wiosna i zimą, 20-23°C wczesnym latem i 25-26°C latem.  
Najbardziej znanymi kurortami na Cyprze są Pafos, Larnaka oraz Aiya Napa. Cypr należy do UE więc polecieć tam można z dowodem osobistym , a obowiązującą walutą jest Euro. 

Cypr | Hotele

Cypr | Regiony