Biuro Podróży Onholidays Polska

Turcja

Riwiera Turecka

Turcja

Republika Turecka leży na styku dwóch kontynentów, a jej największa metropolia - Stambuł jest jedynym na świecie miastem, w którym poprzez wiszący most można przedostać się na inny kontynent. Cieśniny Bosfor i Dardanele tak jak cała dzisiejsza Turcja są pomostem historyczno-kulturowym między Europą a Azją. Ziemie Azji Mniejszej, położone na skrzyżowaniu szlaków handlowych łączących Bliski Wschód z Bałkanami i centrum Europy, były terenem ścierania się wielu cywilizacji. Dlatego też, jak mało który kraj, Turcja jednocześnie dumna jest ze starożytnej przeszłości regionu i fascynuje bogactwem obyczajów, które wniosła tu kultura Imperium Osmańskiego. Tym zaś, którzy nad zwiedzanie przedkładają beztroski urlop, polecamy pobyty wypoczynkowe na Riwierze Tureckiej. Doskonałe hotele, piękne plaże, gwarantowana  słoneczna pogoda, niezliczona liczba restauracji z wyśmienitą kuchnią i barów gdzie znajdziemy swobodną atmosferę wśród dźwięków tureckiej muzyki, urocze nadmorskie wieczory, a także bezpośredni i krótki przelot wprost z Polski - to niezaprzeczalne walory przemawiające za spędzeniem nadchodzącego lata właśnie na południu Turcji!  

Alanya - Rozległe miasto nad Morzem Śródziemnym, na słynnej Tureckiej Riwierze, już w starożytności było ważnym portem morskim. Pamiątki z tych czasów można podziwiać do dziś. Dobrze zachowane są średniowieczne obiekty z czasów Turków Seldżuckich, gdy pod nazwą Alaiye była zimową stolicą sułtanatu. Wspaniałe otoczenie wyniosłych gór Taurus, szerokie, piaszczysto-żwirowe plaże (z najsłynniejszą z nich – plażą Kleopatry), bogactwo życia nocnego oraz lokali gastronomicznych i rozrywkowych, a także niezliczone sklepy pełne różnorodnych towarów sprawiły, iż Alanya stała się jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w tym kraju, oferując najbardziej różnorodny wachlarz atrakcji i możliwości spędzenia wolnego czasu.  

Side - Tradycyjna miejscowość wypoczynkowa z bogatą przeszłością, leżąca nad Morzem Śródziemnym, pośrodku Riwiery  Tureckiej. W czasach rzymskich była dużym centrum handlu niewolnikami, a później siedzibą piratów. Współczesna architektura małego miasta przeplata się z fragmentami zabudowy z czasów hellenistycznych,  rzymskich i bizantyjskich. Obecnie, ze względu na doskonałe warunki do wypoczynku - dwie długie, piaszczyste plaże, urokliwy krajobraz wzgórz, otaczających półwysep zwieńczony świątynią Apollina i Ateny – Side jest wspaniałym miejscem na spędzenie relaksujących i aktywnych wakacji.

Turcja | Hotele

Turcja | Regiony